Jak dobře znáte

Veverskou Bítýšku?

Otázka
týdne:
Město Veverská Bítýška je tradičně pořadatelem akce, která rozvíjí sousedské vztahy, vyzývá občany města, jejich rodiny, přátele i kolemjdoucí ke konverzaci a zábavě v ulicích a prostranstvích před domy. Věděli byste, jaký je název této akce?
Označte správnou odpověď:
Odpověď není správná, zkuste to znovu! Odpověď není správná, přečtěte si správnou odpověď
Odpověď není správná, zkuste to znovu! Odpověď není správná, přečtěte si správnou odpověď
Gratulujeme, odpověď je správná, přečtěte si více o Veverské Bítýšce
Správná odpověď:

Akce se jmenuje Lavičky! Letos se opět uskuteční v rámci  Dnů Města Veverská Bítýška (26.-28. 8. 2022). Začátek Laviček je v sobotu 27. 8. 2022 od 17:00 hodin. Pojďte s námi alespoň na jeden den vrátit letním podvečerům jejich kouzlo, kdy se na zápraží na ulicích scházely celé rodiny se  svými sousedy i kolemjdoucími. Lidé si zde sdělovali novinky, vzájemně se radili, seznamovali, bavili se, vyprávěli si  a zpívali.  Domlouvaly se zde obchody, sousedská výpomoc, svatby… V dnešní uspěchané době se lidé stahují do dvorků a zahrad a ulice navečer zejí prázdnotou. Proto jsme tady  již popáté s dalším ročníkem „Laviček“ a pevně věříme, že v sobotu 27. 8. 2022 Veverská Bítýška ožije. Více o akci najdete zde

Zúčastnit se může každý!

Stejně jako v předchozích letech stačí  si najít vhodné místo před domem, na ulici nebo v předzahrádce a  zamyslet se, s kým chcete sobotní večer strávit.  Pozvěte rodinu, sousedy, nové obyvatele nebo kamarády úplně odjinud. Vymyslete, jak se chcete bavit a co bude bavit vaše hosty – může to být hudba, společenské hry, sport, středověká hostina, večírek filmových hvězd, pyžamový večírek,  grilování, zpívání, vyprávění, promítání fotografií… Vyneste židle, lavičky, stolky, aby se všichni mohli pohodlně  posadit, připravte občerstvení a užijte si společný večer!

 

Pro dobrou věc!

Kromě toho, že je akce spojena se soutěží o pěkné ceny,  každý účastník přispěje k vysazení stromů. Proto každý, kdo se letos zúčastní, je vítězem. Zastupitelstvo města se zavazuje za každého účastníka vysadit dva stromy a přispět tak k příjemnějšímu životnímu prostředí a ozelenění města. Stromy z loňských Laviček se již objevily na upravené obecní louce u hájovny Na Bílém potoce. Letos vysázené stromy budou součástí revitalizace krajinného prvku „Slešťůvka“. Pojďte do toho s námi! Těšíme se na všechny účastníky!

 

PŘEČTĚTE SI VÍCE O BÍTÝŠCE
Zábava i pro děti
Lodí po řece až do Brna
Navštivte camp Hana
Vydejte se po nových cyklostezkách
V Bítýšce to žije
Zajímavosti z historie města